Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “KOCAELİ’DE İŞLETMELER İÇİN MARKA OLMA ZAMANI… !” adlı projesi ile mevcut işletmelerin markalaşma bilincini ve marka işletmelerin sayısını artırmak için Eğitim, Danışmanlık ve Analiz hizmetleri sunacaktır. Proje kapsamında 2. Grup eğitim programı, 22 Kasım 2018, Perşembe günü 10.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitim programının kontenjanı 25 işletme ile sınırlıdır. Programa katılım ücretsiz olup katılmak isteyenlerin aşağıda linki yer alan online katılım bildirim formunu doldurmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 21 Kasım 2018, Çarşamba

Duyuru: https://koto.org.tr/?p=11257

Online katılım bildirim formu: https://goo.gl/forms/HSj0eY4JVQlfAtH02

Programın AşamalarıAçıklama
EğitimKatılımcı işletmelere Markalaşma süreçleri, Sürdürülebilir Marka Stratejileri konusunda bilinirlik ve farkındalık oluşturulması ve bu süreçlerin benimsetilmesine yönelik eğitimler verilecek. Ayrıca eğitime katılan işletmelerden birbirlerine benzeyen sektörlere göre gruplandırma yapılarak, aynı sektörün dünyadaki büyük markalarının gelişim süreçleri, vaka inceleme yöntemiyle izlenecektir.

İlk Eğitim:

Eğitim konuları:

  • Marka ve Markaya İlişkin Kavramlar
  • Markanın Önemi ve Bileşenleri
  • Marka Değeri Yaratma Süreçleri
  • Sürdürülebilir Marka Geliştirme Yöntemleri
  • Marka Değeri Oluşturma Aşamaları- Marka Farkındalığı
  • Marka Çağrışımı/İmajı
  • Algılanan Kalite
  • Marka Bağlılığı-Örnek Uygulamalar

Danışmanlık

“Danışmanlık” aşamasında; Markalaşma eğitimleri sonunda yapılacak analiz ile markalaşma süreçlerini uygulamaya gönüllü ve yetenekleri, yetkinlikleri, eğilimleri yüksek olan ilk 5 işletme belirlenecek. Bu 5 işletmeye sunulacak danışmanlık hizmeti ile her bir işletme için temel düzeyde markalaşma modeli geliştirilecek.
Analiz

“Analiz” aşamasında ise, projeye katılması hedeflenen işletmeler üzerine yapılacak anketler ve görüşme tekniği ile oluşturulan veriler, raporlaştırılarak gelecek dönemler için kılavuz niteliğinde kaynak hazırlanacak. Böylece bu proje sonuçları, geleceğe dönük olarak markalaşmaya yönelik gerçekleştirilecek projelere de yol gösterici olacak.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için:

e-posta: oguz.cagil@koto.org.tr

Tel: (262) 322 30 10 – 238

Open chat
1
💬 Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?