• Karabas Mah. Hafiz Selim Efendi Sk. Unsal Is Merkezi No:5/13, İZMİT, KOCAELİ
 • +90 (262) 330 0023
 • info@dereceosgb.com
Eğitimler

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Derece OSGB olarak hizmet verdiğimiz firmaların tehlike sınıfına bağlı olarak 8-12-16 saatlik Temel  İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri vermekteyiz.  Firmaların çalışma sahalarına göre Yüksekte Güvenli Çalışma, Yangın ve Arama Kurtarma, Kapalı Alanda Güvenli Çalışma ve Kimyasallarla Çalışma Eğitimleri de verilmektedir.

Üye firmalarımızın yeni işe başlayacak çalışanları için hafta içi her sabah saat 08:45 ‘de Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenlenmektedir.

Hangi Konularda Eğitim Veriyorsunuz?

[vc_nested_accordion][vc_nested_accordion_tab title=”İş Güvenliği Eğitimi” tab_id=”1494370092-1-97″]

İçerik…

[/vc_nested_accordion_tab][vc_nested_accordion_tab title=”İlk Yardım Eğitmi” tab_id=”1494370092-2-55″]

Derece İlkyardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardım Sertifikası” vermeye yetkili ilk kuruluş olarak 1998 yılında kurulmuş, bugüne kadar 10.000’in üzerinde kamu ve özel sektör çalışanına ilkyardım eğitimi vermiştir. Derece İlkyardım Merkezi sektörde kurulan ilk eğitim merkezi olmanın yanı sıra liderliğiyle de adından sıkça bahsettirmektedir.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki ülkemizde meydana gelen kazalar neticesinde, yaralıların yüzde 90’ından fazlası olay yerinde herhangi bir acil müdahale görmeden hastaneye ulaştırılmıştır. Ölümlerin yüzde 10’u kaza meydana geldikten sonra ilk 5 dakika içinde, yüzde 54’ü de ilk 30 dakika içinde gerçekleşmektedir. Kaza yerinde yaralıya ilk 5 dakika içinde yapılabilecek ilkyardım ile ölümlerin neredeyse yarısı önlenebilir. Etkili bir ilkyardım uygulaması hayat kurtarır.

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilkyardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilkyardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu gösterir.

İlkyardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

[/vc_nested_accordion_tab][/vc_nested_accordion]
 • MEB Onaylı Eğitimler

  Sizde nitelikli , hızlı ve güvenilir bir kurumdan Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitim almak için pazarlama@dereceosgb.com adresine mail gönderebilir veya 0549 330 00 45 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
  EĞİTİMLERİ İNCELE
 • İsg Katip

  İşverenler Kanunen zorunlu İSG hizmetleri için; ÇSGB onaylı yetkili ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMLERİ (OSGB) üzerinden İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi yaparak yasal yükümlülüklerini yerine getirebilirler.
  ONAYI VERİN
 • Çalışma Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma
   8.30 - 18.30
  • Cumartesi
   8.30 - 15.30
  • Pazar
   Kapalı