Eğitimlerin Amacı

İçerik Güncelleniyor…

Hangi Konularda Eğitim Veriyorsunuz?

İçerik Güncelleniyor…

Derece İlkyardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardım Sertifikası” vermeye yetkili ilk kuruluş olarak 1998 yılında kurulmuş, bugüne kadar 10.000’in üzerinde kamu ve özel sektör çalışanına ilkyardım eğitimi vermiştir. Derece İlkyardım Merkezi sektörde kurulan ilk eğitim merkezi olmanın yanı sıra liderliğiyle de adından sıkça bahsettirmektedir.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki ülkemizde meydana gelen kazalar neticesinde, yaralıların yüzde 90’ından fazlası olay yerinde herhangi bir acil müdahale görmeden hastaneye ulaştırılmıştır. Ölümlerin yüzde 10’u kaza meydana geldikten sonra ilk 5 dakika içinde, yüzde 54’ü de ilk 30 dakika içinde gerçekleşmektedir. Kaza yerinde yaralıya ilk 5 dakika içinde yapılabilecek ilkyardım ile ölümlerin neredeyse yarısı önlenebilir. Etkili bir ilkyardım uygulaması hayat kurtarır.

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilkyardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilkyardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu gösterir.

İlkyardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

 • Çalışma Süresi Hesaplama

  İş güvenliği uzmanı süre hesaplaması 29 Aralık 2012 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’in “iş güvenliği uzmanının çalışma süreleri” adlı 12. maddesine göre yapılır.
  HESAPLA
 • İsg Katip

  İşverenler Kanunen zorunlu İSG hizmetleri için; ÇSGB onaylı yetkili ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMLERİ (OSGB) üzerinden İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi yaparak yasal yükümlülüklerini yerine getirebilirler.
  ONAYI VERİN
 • Çalışma Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma
   8.30 - 18.30
  • Cumartesi
   8.30 - 15.30
  • Pazar
   Kapalı