• Karabas Mah. Hafiz Selim Efendi Sk. Unsal Is Merkezi No:5/13, İZMİT, KOCAELİ
 • +90 (262) 330 0023
 • info@dereceosgb.com
 1. Süreç bilgilendirmeleri için telegram gurubunu kurduk.
 2. Bakanlığın yayınladığı iş yerlerinde COVID – 19 dan korunma yöntemleri ve alınması gereken tedbirleri içeren bilgilendirme ve görsel afişleri firmalarımıza iletilmiştir. (Görsel 2)  (Görsel 3)
 3. COVID-19 salgın ı nedeni ile; COVID-19 nedir, nasıl korunmalı, COVID-19 tespit edilen şüpheli çalışan olursa eğer nasıl yol izlenmeli gibi tüm aksiyonları içeren Acil Durum Eylem Planı hazırlanmış firmalarımıza iletilmiştir.
 • COVID-19 için İSG Kurullarının çalışması gerektiği yok ise COVID-19 Hazırlık ekibi kurulması gerektiği ayrıca planda belirtilmiş görevleri açıklanmıştır.
 1. COVID-19 salgını nedeni ile işyerlerimizde COVID-19 dan korunmak için Risk  Değerlendirmeleri yapılmış firmalarımıza iletilmiştir.
 2. COVID-19 ile ilgili İş sağlığı ve güvenliği talimatı hazırlanmış tüm firmalarımıza iletilmiş olup çalışanlara tebliğ etmeleri gerektiği bilgisi verilmiştir.
 3. Dünyanın en büyük işletme koçluk firması olan Mastercoach İşletme koçu Hepşen Erginakın tarafından firmalarımıza ‘İşletmemizi  Covid-19 un Ekonomik etkilerinden koruma amaçlı ‘’Panik Değil, Plan Yapalımkonulu online seminer düzenlenmiştir.
 4. COVID-19 Virüs salgınından korunmak için alınması gereken önlemler ayrıca İş yeri hekim ve uzmanlarımız tarafından görsel olarak anlatılmış video (İşyeri Hekim, İş Güvenliği Uzmanı) olarak firmalarımız ile paylaşılmıştır.
 5. COVID-19 ile mücadele de alınan önlemleri görmek ve daha da yoğunlaşabilmek adına eksik noktalar var ise tespit edip daha iyi aksiyonlar alınabilmesi için tüm firmalarımız ile ‘COVİD-19 İş Yeri Önlem&İzlem Testi’ konulu anket çalışması yapılmıştır.
 6. İşletme olarak bu süreç sonrasında da alınması gereken aksiyonlar söz konusu olduğundan Avukat Ceren TOKER ile ‘Covid-19 Virüsünün İş Dünyası Hukukuna Etkileri konulu seminer düzenlenmiştir.
 7. “YALIN Software” şirketi ile  “COVID-19 İle Çalışmaya Hayatının Dijital Dönüşümü” konulu online semineri düzenlemiştir.
 8. COVID-19 tedbirler kapsamında nasıl el yıkanmalı, maskelerin nasıl kullanılması gerektiğini içeren görsel ve kullanma talimatları firmalarımıza iletilmiştir.
 9. COVID-19 bulaşma riski yüksek alanların renk etiketleri ile belirtilmesi ve uyulması gereken tedbirlerin ilan edilmesi ile ilgili örnek görseller hazırlanmış firmalarımıza iletilmiştir. (Ör: soyunma odalarına, servisler, yemekhane vb girişine kırmızı alan yazısı asarak, o bölgelerde uyulması gerekli tedbirler listesi belirtilmesi )